چگونه می توان از تحلیل لثه جلوگیری کرد

دندانپزشکی آرسته در شیراز تحلیل لثه چگونه می توان از تحلیل لثه جلوگیری کرد 55

تحلیل لثه به فرآیندی گفته می شود که مقداری لثه از اطراف دندان شروع به تخریب شدن می کند. این باعث می شود که خط لثه آهسته به عقب بکشد، که باعث آشکار شدن مقدار بیشتری از دندان و ریشه آن می گردد. هرچه بیشتر مقدار دندان آشکار می شود، ریسک افزایش ایجاد فضا بین لثه و دندان شما بیشتر می شود.( به این فضا پاکت گفته می شود).این پاکت به باکتری اجازه می دهد تا در خط لثه جمع شوند که می تواند منجر به بیماری لثه و پوسیدگی دندان شود

توصیه دندانپزشکی آرسته : بهتر است بدانید که تحلیل لثه مشکلی نیست که بخواهید آن را نادیده بگیرید و حتما باید دندانپزشک را ملاقات کنید (به کلینیک دندانپزشکی آرسته مراجعه کنید). هنگام تحلیل لثه ممکن است یک فاصله غیر عادی را بین لثه و دندان خود حس کنید.

چه عواملی باعث تحلیل لثه می شوند :

 • بیماری پریودنتال :

  در بیماری پریودنتال، یک عفونت باکتریایی می تواند بافت لثه و استخوان اطراف آن را تخریب کند.

 • محکم مسواک زدن :

   افرادی که دندان های خود را با شدت مسواک می زنند احتمال آسیب رساندن به لثه را دارند.

 • بهداشت ضعیف:

  افرادی که به طور مرتب مسواک نمی زنند و نخ دندان نمی کشند به پلاک ( همان ماده چسبناک حاوی باکتری ) ، اجازه می دهند که بر روی دندان ها تشکیل شود. که به آهستگی باعث تخریب مینا می شوند.

 • دخانیات :

  مصرف دخانیات ریسک تولید پلاک بر روی دندان را افزایش می دهد که منجر به بیماری لثه و پوسیدگی می شود.

جلوگیری از تحلیل لثه :

از آن جایی که بیماری لثه منجر به تحلیل لثه می شود. موفقیت آمیز ترین راه برای جلوگیری از این وضعیت، مراقبت خوب از دندان ها و لثه است. به معنای مسواک زدن واستفاده مداوم ار نخ دندان و ملاقات منظم با دندانپزشک مربوطه، برای تمیز کردن دندان ها که می تواند از مبتلا شدن به تحلیل لثه جلوگیری کند.