مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

Advantages of dental implants  ایمپلنت چگونه زندگی شما را تغییر میدهد؟ Benefits of Dental Implants

در این مقاله می‌خواهیم برای کسانی که هنوز جایگزینی برای دندان های از دست رفته خود پیدا نکرده اند درباره مزایای ایمپلنت دندان که در نوع خود بی‌نظیرند صحبت کنیم.

ایمپلنت دندان یک دندان جایگزین با تکنولوژی بالا است که کل ساختار دندان را تقلید می کند. یک “ریشه” تیتانیوم در استخوان فک قرار می گیرد و برای حمایت از تاج، پل یا دندان مصنوعی استفاده می شود و مانند یک دندان واقعی عمل می کند. از فواید کاشت ایمپلنت دندان می توان به این مورد اشاره کرد که اگر به درستی از آن ها مراقبت شود، می تواند یک عمر باقی بماند.

در ادامه، مزایای ایمپلنت دندان بصورت تخصصی شرح داده میشود.با کلینیک دندانپزشکی آرسته بهترین مرکز ایمپلنت در شیراز همراه باشید.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟ 

Advantages of dental implants  ایمپلنت چگونه زندگی شما را تغییر میدهد؟ di image one

 ۱٫ حفظ سلامتی دهان و دندان

یکی از مزایای ایمپلنت دندان کمک به حفظ سلامتی دهان و دندان است. ایمپلنت ها به صورت یکپارچه در لثه ها و دندان شما کاشته میشوند و تداخلی با سلامتی دهان و دندان شما ندارند. زیرا دقیقا مشابه دندان هستند و مشابه آن عمل میکنند.

ایمپلنت دندان در مقایسه با سایر روش های جایگزینی دندان (مثل بریج دندانی) هیچ آسیبی به لثه ها و یا سایر دندان ها نمیزند. و از همه مهمتر تمیز کردنشان در مقایسه با همین بریج ها یا حتی پروتزهای دندانی راحت تر است. بنابراین با مراقبت از آن ها لازم نیست که خودتان را به آب و آتش بزنید. تنها مثل سابق باید دندان های خود را مرتبا مسواک بزنید.

 ۲٫ طول عمر و دوام طولانی

شاید اگر ایمپلنت های امروزی هزاران سال یا حتی چندصد سال پیش مورد استفاده قرار میگرفتند همه به آن معجزه خدا میگفتند. زیرا دندان های طبیعی میتوانند به راحتی در دوره پیری بریزند ولی این ایمپلنتها به طرز عجیبی تا آخرین ثانیه عمر نیز میتوانند در جای خود و در بهترین حالت حفظ شوند.

اگر بخواهیم ایمپلنت ها را با سایر روش های جایگزینی دندان مثل بریج ها یا پروتزها مقایسه کنیم، قطعا ایمپلنت ها پیروز هستند. زیرا برای مثال، بریج دندان تنها ۵ تا ۱۰ سال عمر میکند و بعد از آن باید تعویض شود. اما ایمپلنت ها را اگر درست و حسابی نگهداری کنید مرگ ندارند. علاوه بر این، هزینه نگهداری از ایمپلنت در مقایسه با سایر روشهای جایگزینی دندان طبیعی خیلی خیلی کمتر است. چون اگر از آن ها خوب مراقبت شود اصلا نیازی به تعمیر ندارند.

 ۳٫ افزایش اعتماد به نفس

ایمپلنت های دندانی به شما کمک می کنند تا در مورد خودتان احساس خوبی داشته باشید. آنها به شما اجازه می دهند به راحتی غذا خورده ، حالت چهره مناسب و لبخند زیبا داشته باشید. ایمپلنت های دندانی مانند دندان های واقعی شما بوده و احساس ناراحتی از آن نخواهید داشت. اغلب کسانی که دندان های خود را از دست داده اند یا آن ها را کشیده اند هنگامی که صحبت میکنند یا زمانی که لبخند میزنند معمولا اعتماد بنفس کمی دارند. یکی از مزایا و فواید ایمپلنت دندان بهبود گفتار و افزایش اعتماد به نفس است.

 ۴٫ بهبود قدرت جویدن و غذا خوردن

در مقایسه با سایر روش های جایگزینی دندان ، جویدن با ایمپلنت دندان بسیار طبیعی است. این در حالی اس که جویدن غذا با برخی از بریج ها دشوار است.

شاید یکی از بزرگترین مشکلات کسانی که دندان هایشان را از دست داده اند از بین رفتن قدرت جویدن باشد. برای همین چنین اشخاصی معمولا هر غذایی را نمی توانند بخورند چون قدرت جویدن ندارند. چنین اشخاصی معمولا برای جبران کمبودهای غذایی خود باید مکمل بخورند. اما کاشت دندان با ایمپلنت به این اشخاص کمک میکند که از این به بعد مثل یک شخص سالم و دندان‌دار هر چیزی را که دلش خواست بخورد و دیگر نیازی به خرید هیچ مکمل غذایی خاصی نداشته باشد.

 ۵٫ شباهت زیاد به دندان های اصلی

ایمپلنت های دندانی نزدیک ترین و شبیه ترین دندان ها به دندان های طبیعی هستند. هنگامی که کل دندان، از جمله ریشه دندان جایگزین می شود، مانند دندان های طبیعی عمل می کند.

همه چیز در دهان شما طبیعی خواهد بود و هیچ کس نمی داند که شما یک لبخند جدید پشتیبانی شده با ایمپلنت دارید، مگر اینکه به آنها بگویید.

 ۶٫ به شما جوانی میبخشد

از آنجایی که ایمپلنت دندان یکی از بهترین روش های جایگزینی دندان های طبیعی شما است، به عنوان یک جانشین لایق هر آنچه که دندان برای شما انجام میدهد را با همان کیفیت برای شما به ارمغان می آورد. دقیقا مشابه دندان های طبیعی، ایمپلنت دندان هم شما را جوانتر نشان میدهد. برای مثال اگر شما ۶۰ سال سن دارید درصورتی که ایمپلنت بکارید ۱۰ سال جوانتر میشوید و شبیه ۵۰ ساله ها میشوید. بنابراین جوانسازی یکی از فواید ایمپلنت های دندانی است.

 ۷٫ مطمئن ترین روش کاشت دندان

ایمپلنت دندانی یک راه حل مادام العمر برای دندان های از دست رفته شما بوده و به شما کمک می کند تا بهبود قابل توجهی در توانایی جویدن، ثبات دندان و راحتی کلی تجربه کنید.

به یاد داشته باشید که ایمپلنت طبق شرایط هر فردی متفاوت است. بنابراین پزشکان قادر خواهند بود تا یک دوره زمانی دقیق تر را برای چگونگی جایگزینی دندان ها در مشاوره به شما ارائه دهند.

کاشت دندان با ایمپلنت امروزه بهترین و مطمئن ترین روش جایگزین کردن دندان می باشد. که مهمترین مزایای ایمپلنت است.

 ۸٫ راحتی بیشتر در طی روز

بر خلاف پروتزهای دندانی، شما هرگزنیازی ندارید دندان های جایگزین با ایمپلنت را بردارید. شما می توانید با استفاده از نخ دندان، دندان ها را تمیز کرده ودر خوردن، نوشیدن و خوابیدن کاملا راحت باشید زیرا آنها کاملا دائمی هستند.

 ۹٫ بهبود کلی کیفیت زندگی شما

ایمپلنت دندان اجازه می دهد که لبخند و چهره شما طبیعی تر باشد. این موضوع باعث افزایش راحتی و اطمینان درهنگام لبخند زدن، صحبت کردن و غذا خوردن می شود.

اگر پروتزها با دندانهای ایمپلنت جایگزین شوند، کیفیت زندگی شما به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت. زیرا شما قادر به خوردن انواع غذاها خواهید بود. قادر خواهید بود به راحتی صحبت کرده و لبخند بزنید. کاشت دندان ها؛ کیفیت زندگی مخصوصا عادات غذایی شما را را بهبود می بخشد .

ایمپلنت دندانی با بهبود سلامت دهان و دندان، سلامت کلی شما را بهبود می بخشد. ایمپلنت های دندانی ، در کاهش بیماری های پریودنتال، عفونت مزمن ناشی از باکتری و بیماری های التهابی کمک می کند.

از آنجا که ایمپلنت های دندانی همانند دندان های طبیعی هستند ، مراقبت از آنها نیز شبیه مراقبت از دندان های طبیعی است. با نگهداری روزمره (مسواک زدن و نخ دندان) و بررسی های منظم، از لبخندی شاد و سالم برخوردار خواهید شد.

کلام آخر

ایمپلنت در شیراز  ایمپلنت چگونه زندگی شما را تغییر میدهد؟ 4 advantages of dental implants

حالا که با مزایای ایمپلنت دندان آشنا شدید، اگر یک یا چند دندان خود را از دست داده اید و میخواهید هر طور شده جای خالی آن ها را پر کنید به کلینیک دندانپزشکی آرسته بهترین مرکز ایمپلنت در شیراز سر بزنید تا ما با کمک ایمپلنت های دندانی به کلی زندگی شما را تغییر دهیم و علاوه بر زیبایی لبخند، قدرت تکلم، جویدن و … اعتماد بنفس شما چند برابر کنیم.