ایمپلنت بدون جراحی، بدون درد و بدون خونریزی

Implant without surgery ایمپلنت بدون جراحی Kurtzman figure 10

ایمپلنت بهترین شیوه برای جایگزین کردن دندان هایی است که به هر دلیلی از دست رفته اند و جای آنها خالی شده است. در ابتدای ابداع این روش، پروسه درمانی و کاشت دندان بسیار زمان بر، پر هزینه و دردآور بود.

اما به تازگی روش‌های جدیدی برای ایمپلنت دندان به وجود آمده که بدون درد و جراحی می‌باشد. استفاده از این روش‌ها هیچ گونه استرسی را برای بیمار نخواهد داشت.

ایمپلنت بدون جراحی روشی است که در آن ایمپلنت بدون انجام جراحی و تنها با ایجاد برش‌های بسیار ظریف و کوچک در قسمت لثه صورت می‌گیرد. در این روش ایمپلنت نیازی به زدن بخیه نبوده و کمترین میزان درد را دارد و به دلیل برش‌های خیلی کوچک در لثه خون ریزی نیز به حداقل می‌رسد.

اگر دچار دندان‌های آسیب دیده هستید، به طور قطع ایمپلنت می‌تواند برای شما یک روش درمانی بسیار مناسب باشد. امّا هستند؛ افرادی که به علت ترس از عمل جراحی یا دوران نقاهت بعد از انجام ایمپلنت از آن منصرف می‌شوند.

در اینجاست که روش کاشت ایمپلنت بدون جراحی می‌تواند برای این افراد بسیار کمک کننده باشد. امروزه استفاده از ایمپلنت به علت دوام بالا و قیمت مناسب بسیار رواج یافته است و افراد زیادی این روش را برای جبران دندان‌های از دست رفته‌ی خود انتخاب می‌کنند.

مزایای ایمپلنت دندان بدون جراحی و بدون درد

 1. دوره درمان در این روش کوتاه‌تر می‌باشد.
 2. دوران بهبودی و نقاهت بعد از ایمپلنت دندان به دلیل‌عدم نیاز به جراحی یا برش‌های عمیق کاهش می‌یابد.
 3. مدّت زمان کاشت این ایمپلنت کمتر می‌باشد. زمان لازم برای انجام این نوع ایمپلنت به نسبت ایمپلنت‌های معمولی کم‌تر است.
 4. التهاب و تورم تا حد زیادی کاهش می‌یابد.
 5. درد و خونریزی در این روش به حداقل ممکن می‌رسد.
 6. این روش برای دندان‌های لق شده‌ی جلو بسیار مناسب بوده و می‌تواند به محکم کردن آن­ها کمک کند.
 7. در این روش نیازی به گذشت فاصله زمانی بین ایمپلنت دندان و قرارگیری روکش نبوده و می‌توان بلافاصله بعد از انجام ایمپلنت روکش را نیز روی آن نصب نمود.
 8. این روش یک روش ایمن و قابل پیش بینی می‌باشد و جراحی‌ها کاملاً دقیق انجام می‌شوند.
 9. میزان عفونت‌های مرتبط با لثه و دهان در طی این روش به شدّت کاهش می‌یابد.

مراحل جراحی یک ایمپلنت دندان

معاینه پزشک

اولین قدم برای ایمپلنت دندان بدون جراحی مشورت با دندان پزشک یا متخصص ایمپلنت است. در طی این بررسی توسط پزشک جنس لثه‌ی شما برای کاشت دندان مورد بررسی قرار می‌گیرد و روش مناسب برای ایمپلت برای شما مشخص می‌گردد.

کاشت پایه ایمپلنت

بعد از شناسایی نوع بافت لثه‌ی شما و تعیین روش مورد نظر برای ایمپلنت،سوراخ‌هایی در بافت لثه ایجاد می‌شود و پایه ایمپلنت درون آن قرار می گیرد.

نصب تاج دندان

در مرحله نهایی بعد از جوش خوردن کامل پایه‌ به ایمپلنت، تاج یا بریج نهایی دندان به ایمپلنت وصل می‌شود و فرایند ایمپلنت دندان به پایان می‌رسد.

دو روش اصلی در ایمپلنت دندان بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی یکی از انواع ایمپلنت و روش های کاشت دندان به شمار می رود که به روش های مختلفی انجام می شود:

۱- ایمپلنت به روش پانچ

Implant without surgery ایمپلنت بدون جراحی Dental implant

در روش ایمپلنت پانچی که به آن ایمپلنت فوری یا ایمپلنت فلپلس (flapless) هم می گویند دندانپزشک ابتدا به کمک بی حسی موضعی، دهان و لثه شما را بی حس می کند و بدون اینکه لثه را برش دهد، با دستگاه های مخصوص پانچ، که سرهایی با اندازه های متفاوت دارد، در محل مورد نظر، سوراخی با عمق لازم برای کاشت دندان ایجاد می کند سپس پایه ایمپلنت دندان درون آن قرار می‌گیرد.

ایجاد این سوراخ هیچ گونه درد و خونریزی ای ندارد و استفاده از این روش برای افرادی که می‌خواهند کاشت ایمپلنت بدون درد و جراحی داشته باشند و در مدت زمان کمتری بهبودی یابند بسیار مناسب است.

مزیت این روش نسبت به ایمپلنت معمولی این است که با این روش استخوان فک به پایه ایمپلنت زودتر جوش می خورد و روند بهبودی سریع تر است زیرا بافت های دهان کمتر آسیب می بینند.

اگر بیمار دندانی را کشیده و ریشه دندان سالم باشد وهم چنین شرایط استخوان و لثه به لحاظ استحکام و ضخامت کافی را داشته باشد، پزشک میتواند از این روش برای قراردادن ایمپلنت استفاده کند. ولی اگر لثه یا استخوان فک تحلیل رفته باشد بیمار نیاز به پیوند لثه یا استخوان دارد و کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان امکان پذیر نخواهد بود.

۲- ایمپلنت لیزری یا دیجیتالی

Implant without surgery ایمپلنت بدون جراحی Laser Dentist for Dental Implant Surgery

دراین روش از ایمپلنت، تصویری سه بعدی از ساختار دندان ها و استخوان فک و رشته های عصبی گرفته می شود و پزشک باتوجه به آن محل کاشت دندان جدید را مشخص و برای ایجاد حفره از لیزر استفاده می کند. مهمترین مساله در استفاده از این روش مهارت دندانپزشک است. دندانپزشک باید آنقدر مهارت داشته باشد که محل مناسب برای استفاده از اشعه لیزر و قرار گرفتن پایه را پیدا کند.

در این روش که با استفاده از اشعه لیزر انجام می‌شود، میزان جراحت برای کاشت ایمپلنت دندان به حداقل می‌رسد به علاوه، بافت های دیگر هم کمتر آسیب می‌بینند. از لیزر در مراحل مختلف کاشت دندان استفاده می شود. در مرحله اولیه، می توان با لیزر، شکاف مورد نظر را ایجاد کرد و هم در مرحله بعدی می توان بافت ایجاد شده روی ایمپلنت را برداشته و عملیات کاشت را ادامه داد. در نتیجه، خونریزی و درد کمتر و امکان بهبودی سریع‌تر است.

سخن پایانی

افزایش چشم گیر میزان موفقیت کاشت ایمپلنت دندان بدون درد با انتخاب کلینیک دندانپزشکی دکتر آرسته بهترین مرکز ایمپلنت در شیراز

تبحر و مهارت در یک کار می تواند عملکرد عالی را در پی داشته باشد. همان طور که در بسیاری از کارهای دیگر نیز تبحر حرف اول را می زند در دندان پزشکی نیز تبحر دندان پزشک رکن اساسی است. اگر چه مواد و تجهیزات بروز و معتبر بسیار در کیفیت کار موثر است. اما انجام دقیق و حرفه ای کار توسط یک دنداپزشک می تواند هم طول عمر ایمپلنت را به طور محسوس افزایش دهد و هم میزان آسیب به لثه و استخوان فک را کاهش دهد و روند درمان نیز کوتاه تر کند. پس می توان گفت برای کاشت ایمپلنت یک پزشک حاذق می تواند مهم ترین عامل باشد. پس حتما در هنگام کاشت تلاش کنید، بهترین دندانپزشک را انتخاب نمایید.

اگر قصد درمان و کاشت ایمپلنت بدون درد و جراحی را دارید، باید به عنوان بخشی از مراحل درمان برای مشاوره و بررسی وضعیت استخوان فک به طور کامل به کلینیک دندانپزشکی آرسته مرکز تخصصی ایمپلنت در شیراز مراجعه کنید.

سلامت دهان و دندان و همچنین شکل و ابعاد (ضخامت و عرض) استخوان فک باید ارزیابی شود و ساختارهای حیاتی دندان باید به طور کامل بررسی و شناسایی شوند. بعد از بدست آمدن نتایج این معاینه، ما می‌توانیم مناسب بودن شما برای ایمپلنت را تعیین کنیم.

اگر استخوان کافی در محل کاشت ایمپلنت وجود نداشته باشد یا مشکلات سلامتی خاصی برای بیمار وجود داشته باشد، ممکن است، دندانپزشک؛ کاشت ایمپلنت با استفاده از روش سنتی جراحی ایمپلنت را توصیه کند و روش های اضافی این عمل ممکن است شامل پیوند استخوان و لیفت سینوس باشد که هر دوی آنها را می توانیم در کلینیک دندانپزشکی آرسته بهترین دندانپزشکی در شیرازانجام دهیم.