دندانپزشکی در دوران بارداری

دندانپزشکی آرسته در شیراز بارداری و دندانپزشکی دندانپزشکی در دوران بارداری 49

خانمان باردار توجه داشته باشید که بهداشت دهان و دندان شما که بخش مهمی از سلامت کلی شما است و عادات خوب بهداشت دهان و دندان، نه تنها کمک به پیشگیری از مشکلات دهان و دندان در دوران بارداری می کند، بلکه بر سلامت جنین نیز تاثیر می گذارد.

رژیم غذایی مناسب در دوران بارداری :

بهتر است بدانید که داشتن یک رژیم غذایی متعادل با مقدار صحیح از مواد غذایی، برای تغذیه شما و کودکتان لازم است. همچنین توجه داشته باشید که آن چه  شما در طول نه ماه بارداری می خورید، بر رشد جنین به ویژه دندان ها تاثیرگذار است.  دندان کودک شما بین ماه سوم و ششم بارداری شروع به رشد می کند، پس از این جهت مهم است که مقادیر کافی از مواد غذایی به خصوص کلسیم، پروتیین، فسفر و ویتامین های A و C و D را دریافت کنید.

مشکلات لثه و دندان ها در دوران حاملگی :

در طول بارداری، سطح هورمون بدنتان، به طور قابل توجهی افزایش می یابد. التهاب لثه به ویژه در ماه هشتم بارداری ممکن است باعث شود لثه ها قرمز و پف کرده شود و یا موجب خون ریزی لثه به هنگام مسواک زدن شود. برای پیشگیری از ایجاد مشکل، شما باید دفعات مسواک زدن خود را بیشتر کنید.

کلینیک دندانپزشکی آرسته : اگر فرد پیش از بارداری بهداشت ضعیف دهان و دندان و مشکل التهاب لثه داشته باشد در دوران بارداری این مساله، به علت تغییرات هورمونی بدن  وخیم تر شده، بیماری لثه و بافت های دندان در وی ایجاد خواهد شد.