نوشیدنی هایی که نمی توانند به دندان های شما آسیب برسانند

1
2
نوشیدنی های مفید برای دندان  نوشیدنی های مفید برای دندان noshidanimofid Arasteh

۵ نوشیدنی که نمی توانند به دندان های شما آسیب برسانند:

  1. آب

آب برای بدن ما بسیار ضروری است زیرا به جلوگیری از دهیدراتاسیون(کمبود آب) کمک می کند. با نوشیدن آب، دهان شما هیدراته و خیس می شود که به تولید بزاق کافی کمک می کند. بزاق نیز به تمیز کردن دهان، محافظت و ترمیم مینای دندان کمک می کند. آب، غذاهای باقی مانده از جمله مواد غذایی اسیدی و قندی را شستشو می دهد و از دندان های شما در برابر ایجاد حفره و بیماری های لثه محافظت می کند. آبی که حاوی فلوراید باشد به محافظت و ترمیم مینای دندان و تقویت دندان کمک می کند.

  1. آب سبزیجات که قند کمی دارند

سبزیجات یکی از قسمت های اصلی رژیم غذایی می باشند که مصرف آن ها هرگز نباید فراموش شود. سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم پیچ دارای ویتامین B و کلسیم هستند که به مقابله با بیماری های لثه کمک می کند و دندان های شما را تقویت می کند.

  1. شیر

شیر حاوی مواد معدنی متنوعی می باشد که برای دندان های ضروری هستند. کلسیم موجود در شیر به تقویت دندان ها کمک می کند و پروتئین های موجود در آن باعث جلوگیری از بیماری های لثه می شوند. کلسیم و فسفر به ترمیم و تقویت مینای دندان ها پس از حمله اسیدها کمک می کنند.

  1. چای سبز

برخلاف چای تیره که دندان های شما را لکه دار می کند، چای سبز یکی از نوشیدنی های مفید برای دندان‌ شماست و ذرات مانده بر روی دندان های شما را شستشو می دهد و از دندان های شما در برابر ایجاد حفره ها محافظت می کنند. چای شفاف یا سبز تولید بزاق را تحریک می کند که برای سلامت دهان و دندان های شما ضروری می باشد.

  1. آب میوه طبیعی

از آنجا که همه میوه ها اسیدی نیستند، آب میوه های طبیعی فاقد اسید و فاقد مواد افزودنی نه تنها بی ضرر هستند بلکه برای دندان ها و سلامت شما ضروری می باشند. بهتر است آبمیوه های طبیعی را در خانه درست کنید و از خرید آبمیوه های صنعتی و بسته بندی خودداری کنید زیرا دارای مواد افزودنی و قندهایی هستند که برای دندان های شما مضر می باشند.

تمام نوشیدنی ها برای دندان های شما مضر نیستند. شما می توانید تشنگی خود را با یک نوشیدنی که برای دندان ها و سلامتی شما مفید است، رفع کنید.