انتخاب رنگ تاج ایمپلنت

مطمئنا درباره ایمپلنت بارها شنیده اید. با کمی تحقیقات اطلاعات زیادی را می توانید درباره آن بدست بیاورید. ایمپلنت ها یکی از انقلابی ترین متد علمی در دندانپزشکی می باشد. به عقیده بسیاری از دندانپزشکان بهترین جایگزین برای دندانهای از دست رفته ایمپلنت می باشد. ایمپلنت علاوه بر اینکه برای درمان استفاده می گردد جنبه زیبایی هم دارد. ایمپلنت مزایای زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها تعیین رنگ تاج ایمپلنت می باشد.

رنگ تاج ایمپلنت رنگ تاج ایمپلنت taj implant

تاثیر رنگ تاج ایمپلنت در زیبایی

اگر رنگ روکش جایگزین دندان همرنگ دندان نباشد، در ظاهر انسان تاثیر نازیبایی می گذارد. مثلا اگر دندانهای شما زرد رنگ باشد و شما ایمپلنت با رنگ سفید قرار بدهید، این علاوه بر اینکه نازیبا می باشد، دیگران هم متوجه مصنوعی بودن دندان شما می گردند.

رنگ سفید دندان های مصنوعی را چطور باید انتخاب کرد؟

تاج دندان باید به رنگی باشد که از دید دیگران دقیقا شبیه دندانهای طبیعی فرد باشد. میزان این رنگ باید توسط دندانپزشک معالج فرد تعیین گردد. اگر فرد بیمار دوست داشته باشد که رنگ ایمپلنت آن سفید باشد ولی دندان های شخص سفید نباشد، از طرف دندانپزشک توصیه هایی می شود. یکی از توصیه ها این است که از سفید بودن تاج ایمپلنت منصرف گردد یا اینکه قبل از ساخت تاج دندان، اقدام به سفید کردن دندانهای طبیعی خود با روش های خاص سفید کردن در خانه و یا در کلینیک های دندانپزشکی توسط دندانپزشک کنند معمولا پس از سفید کردن رنگ دندان ها ، رنگی که انتخاب می شود باید شرایط خاصی داشته باشد.

شرایط رنگ انتخابی برای تاج ایمپلنت

برای اینکه رنگ تاج ایمپلنت در دهان با رنگ دندانهای دیگر یکسان باشد، باید شرایط خاصی را درنظر بگیریم.

  • رنگ دندانهای کاری

رنگ ایمپلنت باید با دندانهای کناری تفاوت زیادی نداشته باشد. اگر این رنگ ها تفاوت داشته باشد، بی نهایت در چشم می آید.

  • رنگ پوست

سایه های رنگی دندان باید در طیف رنگی، رنگ پوست بدن باشد. رنگ تاج ایمپلنت اگر در این طیف نباشد، حالت طبیعی بدن را نشان نمی دهد.

  • رنگ سفیدی چشم

برای شناسایی میزان سایه سفیدی رنگ تاج ایمپلنت، باید سفیدی چشم هم بشدت در نظر گرفته شود.

چطور رنگ مناسب تاج دندان را انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد، ظاهر ایمپلنت ها بی نهایت مهم می باشد . دندانپزشک  و کارکنان متخصص لابراتور برای انتخاب رنگ و ساخت پروتز در لابراتور ساخت روکش دندان با در نظر گرفتن شرایطی که در بالا اشاره شد، رنگ مناسب برای تاج ایمپلنت انتخاب می کنند. دندان در معرض چشم دیگران می باشد، بنابراین رنگ ایمپلنتها با دندانهای طبیعی دیگر نباید متفاوت باشد.