سفید کردن دندان (بلیچینگ)

سفید کردن دندان (بلیچینگ)

کلینیک دندانپزشکی آرسته  سفید کردن دندان (بلیچینگ) 14
سفید کردن دندان (بلیچینگ)

سفید کردن دندان‌ ها به فرایندی گفته می‌شود که در آن رنگ دندان‌ ها با استفاده از درمان (بلیچینگ) بر پایه پروکسید (با غلظت‌های متفاوت از حدود ۸% تا بیش از ۳۰% ) سفیدتر می‌شود. سفید کردن دندان‌ ها یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی سال‌های اخیر است که باعث بهبود اعتماد به ‌نفس بسیاری از مردم شده است.

بلیچینگ چیست؟

بلیچینگ حاوی پروکسید هیدروژن و پروکسید کاربامید است که به عنوان ترکیبات سفید کننده فعال استفاده می‌شوند.پروکسید کاربامید هنگام قرار گیری در معرض آب (از جمله بزاق دهان) به پروکسید هیدروژن و اوره تجزیه می‌شود. سایر ترکیبات تشکیل دهنده بلیچینگ عبارت اند از پایدارکننده(استابیلایزر) که به پیشگیری از تجزیه ترکیبات بلیچینگ کمک می‌کند.

سفید کردن دندان چگونه است؟

ممکن است سفید کردن دندان به صورت حرفه ‌ای در کلینیک دندانپزشکی های انجام شود و یا با استفاده ازمحصولات خانگی سفید کننده دندان، در خانه صورت بگیرد و یا ترکیبی از هر دو باشد.برای سفید کردن دندان در مطب ابتدا دندانپزشک دهان شما را معاینه می‌کند تا ببیند در ناحیه لبخند شما ترمیم دندانی مانند پرشدگی یا لمینت قرار دارد در صورتی که در ناحیه لبخند،شما ترمیم دندانی داشته باشید احتمالاً بلیچینگ برای شما مناسب نیست چون پس از سفید کردن دندان، رنگ ترمیم تیره تر از دندان‌های مجاور خواهد بود.

مزایای سفید کردن دندان (بلیچینگ):

  • سفید کردن دندان‌ها باعث می‌شود رنگ دندان یک دست و یکنواخت شود و تمامی لکه های سطحی از بین بروند.
  • در ابتدای درمان بلیچینگ ممکن است لکه های سفید دندان محسوس‌تر و سفیدتر شوند اما پس از مدتی رنگ آنها با زمینه جدید دندان یک دست می‌شود.
  • در بسیاری از موارد، سفید کردن دندان می‌تواند نیاز به درمان‌های ترمیمی گران تر و تهاجمی‌تر مانند لمینت و روکش را برطرف ساخته و یا کاهش دهد.
  • سفید کردن دندان باعث زیباتر شدن دندان‌ها و لبخند و جوانی چهره می‌شود. به همین علت اعتماد به ‌نفس بیمار را بهبود می‌بخشد.
  • هزینه بلیچینگ دندان کمتر از درمان‌های دیگر مانند باندینگ یا لمینت است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *