کلینیک دندانپزشکی آراسته  ایمپلنت های تک دندان 8

ایمپلنت مزایای بسیار زیادی نسبت به گزینه های جایگزین دیگر فراهم می کند، علاوه بر این با توجه به عملکرد طبیعی مانند دندان های مجاور خطری متوجه دندان های طبیعی دیگر نخواهد بود.از آنجا که ایمپلنت جایگزین ریشه دندان کشیده شده می شود بهتر است استخوان فک و محل کشیده شده حفظ شود تا بهترین حالت را برای کاشت ایمپلنت فراهم کند.یک ایمپلنت تک دندان زیبایی بیشتر و نگهداری راحت تر دارد ، ایمپلنت حتی یک دندان از دست رفته می تواند از عقب رفتن لثه جلوگیری کند ، از تحلیل استخوان جلوگیری کند و زیبایی بیشتری را برای شما به ارمغان آورد.

چارچوب زمانی برای تکمیل ایمپلنت های تک دندان و تاج بستگی به عوامل بسیاری دارد. هنگامی که از روش سنتی قرار دادن یک ایمپلنت استفاده می شود، کوتاه ترین زمان برای یک ایمپلنت حدود پنج ماه در فک پایین و شش ماه در فک بالا است. این شامل جراحی و قرار دادن تاج دایمی است. با این حال، این فرایند می تواند یک سال یا بیشتر ادامه یابد، به ویژه اگر ابتدا باید استخوان ساخته شود.

شما باید آگاه باشید که هنگامی که ایمپلنت برای جایگزینی دندان های کمر استفاده می شود، عصب که از طریق استخوان هنگام استخراج استخوان یا قرار دادن ایمپلنت مجروح می شود. این می تواند باعث بیحسی یا سوزش شود. اگر این اتفاق می افتد، معمولا قسمت پایین لب و چانه یا یک طرف زبان را شامل می شود. بی خوابی می تواند موقتی باشد، تا عصب بهبود یابد.

مزایای استفاده از ایمپلنت تک دندان چیست؟

ایمپلنت تک دندان بالاترین درخواست را بین بیماران دارد و قابل قبول ترین طرح درمان نیز می باشد. از نظر هزینه و صرفه اقتصادی نیز ایمپلنت تک دندان بیشترین هزینه (فایده) را داراست.ایمپلنت تک دندان حساس به سرما و گرما نمی شود ، اگر جرمی روی دندانهای کناری تجمع پیدا کرد به راحتی با قلم دستی یا اولتراسرنیک تمیز می گردد و احتمال ایجاد بیماریهای پریودونتال (لثه) کاهش می یابد یا از بین می رود. از لحاظ روانی نیز اگر بیماری دندانی را نداشت (به طور مادرزادی) یا دندان به علت پوسیدگی شدید از بین رفته است مزیت ایمپلنت تک دندان موجب انتخاب آن می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *