تاثیر منفی قهوه بر رنگ کامپوزیت دندان

دندانپزشکی آرسته در شیراز  تاثیر منفی قهوه بر رنگ کامپوزیت دندان 25

 یون های موجود در رنگ قهوه می توانند سبب تغییر رنگ کامپوزیت دندان شوند. بر اساس نتایج  انجام شده در زمینه تاثیر قهوه بر تغییر رنگ درمان کامپوزیت دندان، دو عامل pH و همچنین وجود شكر در قهوه می تواند منجر به تغییر رنگ بیشتری شود. هرچه میزان PH موجود در  محلول پایین تر باشد منجر به تخریب سطحی بیشتر  و در نهایت جذب رنگدانه بیشتر می شود. وجود شكر در قهوه نيز منجر به  افزایش میزان چسبندگی رنگدانه می شود.

درمان کامپوزیت دندان اکثرا برای ترمیم دندان ها استفاده می شود. در بسیاری از مواقع فرد دارای دندان های نامنظمی می باشد و وقت و زمان کافی برای درمان های طولانی مثل ارتودنسی را ندارد، در این صورت یکی از بهترین درمان ها برای فرد، استفاده از درمان کامپوزیت می باشد . می توان تاکید داشت که کاربرد مهم کامپوزیت ها اصلاح رنگ دندان است. معمولا فرد مراجعه کننده رنگ خاصی را برای دندان های خود در نظر گرفته است که با دیگر روش های سفید کردن دندان قابل اجرا نمی باشد. در این مواقع استفاده از کامپوزیت دندان بهترین گزینه می باشد.

در صورت مشاهده تغییر در رنگ کامپوزیت دندان خود با به  دندانپزشکی آرسته در شیراز مراجعه کنید تا علت تغییر رنگ کامپوزیت تشخیص داده شود و سپس اقدام درمانی مناسب صورت بگیرد. پس از تشخیص علائم  تغییر رنگ کامپوزیت دندان، به راحتی این تغییر رنگ برطرف خواهد شد.

در بیشتر موارد برای رفع تغییر رنگ ایجاد شده روی کامپوزیت دندان، روش پالیش کردن دندان کفایت می کند. در  صورتی که  تغییر رنگ ایجاد شده در کامپوزیت دندان بیشتر از آن باشد که با روش پالیش کردن قابل درمان باشد، متخصص دندانپزشک برای رفع تغییر رنگ و بازگرداندن زیبایی لبخند شما از روشهای تخصصی تر استفاده خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که انجام  درمان کامپوزیت دندان  به معنای منع کامل مصرف چای یا قهوه و سایر مواد غذایی رنگی نمی باشد بلکه آنچه مهم است رعایت بهداشت دهان و دندان به صورت منظم ، مسواک زدن و استفاده از نخ دادن می باشد. استفاده از نی هنگام مصرف نوشیدنی ها نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *