مراقبت های پس از جراحی پیوند استخوان

مراقبت پس از جراحی پیوند استخوان teen mouth

پس از پیوند استخوان از دست زدن به زخم خودداری کنید تا اینکه بافت لثه کاملا ترمیم شود و بهبود یابد

برخی از خونریزی ها یا قرمزی در بزاق طبیعی است. خونریزی بیش از حد را می توان با قرار دادن گاز بر روی زخم که خونریزی دارد به مدت ۳۰ دقیقه یا تا زمانی که گاز اشباع شده است کنترل کرد. در صورت لزوم تکرار کنید. اگر خونریزی ادامه یافت حتما با کلینیک دندانپزشکی تماس بگیرید.

تورم

مقدار تورم معمولا با جراحی مرتبط است. تورم در اطراف دهان، گونه ها، چشم ها و دو طرف صورت غیر معمول نیست. تورم تا یک روز بعد از جراحی ظاهر نمی شود و حداکثر تا دو تا سه روز پس از عمل جراحی ادامه دارد. با این وجود، با استفاده فوری از بسته یخ، تورم ممکن است کم شود.اگر تورم ، هیچ علتی برای زنگ خطر وجود ندارد. این یک واکنش طبیعی به جراحی است. به مدت ۳۶ ساعت پس از جراحی، استفاده از حرارت مرطوب به دو طرف صورت ممکن است در کاهش تورم سودمند باشد.

رژیم غذایی

به مقدار زیاد مایعات بنوشید. از خوردن غذاهای گرم و مایعات داغ اجتناب کنید . محصولات شیری خام حاوی باکتری های زنده هستند که می توانند به پیوند جدید استخوان آسیب برسانند. اگر یک پیوند استخوان به تنهایی یا با قرار دادن یک ایمپلنت دندانی انجام شود، از ۴۸ ساعت بعد از عمل از محصولات لبنی استفاده نکنید. 

درد

به محض اینکه بیهوشی موضعی از بین رفت، باید داروهای مسکن تجویز شده را شروع کنید.  

آنتی بیوتیک ها

اطمینان حاصل کنید که آنتی بیوتیک های تجویزی را برای جلوگیری از عفونت استفاده کنید. آنتی بیوتیک ها را قطع نکنید. همیشه آنتی بیوتیک ها را پایان دهید مگر اینکه واکنش آلرژیک یا غیر معمول رخ دهد.