دندان خود را با روش های خانگی سفید کنید

سفیدی دندان با توت فرنگی و پوست موز و جوش شیرین

سفیدی دندان

سفید کردن دندان ها با توت فرنگی و پوست موز و جوش شیرین

روش های سفید کردن دندان ها بسیار زیاد است اما به صحت همه ی این روش ها نمی توان اطمینان کرد تنها روش هایی که توسط دندانپزشک نیز تائید می شود را می توان انجام داد

سفید کردن دندان ها با توت فرنگی و موز و جوش شیرین توسط کلینیک دندانپزشکی آرسته تائید شده است زیرا یک روش طبیعی است.

روش خانگی برای سفید کردن دندان whitening

توت فرنگی

توت فرنگی حاوی اسید سیتریک و اسید مالیک ملایم است که اسید سیتریک میتواند سبب تضعیف سختی سطح دندان ها می شود . اما اسید مالیک ملایم می تواند در سفید کردن دندان ها تاثیر زیادی داشته باشد زیرا در توت فرنگی رسیده غلظت بیشتری دارد و میزان آن نسبت به اسید سیتریک که مضر است بیشتر می شود. بنابراین میتوان توت فرنگی رسیده را بر روی سطح دندان ها مالید.

اسید مالیک مولکول های لکه را به طور کامل تجزیه نمی کند، اما دندان ها را پاکیزه می کند که این سطح تمیز به دندان ها ظاهری سفیدتر می دهد.

به طور کلی توت فرنگی بهترین سفید کننده طبیعی دندان ها به شمار می رود. توت فرنگی خوشمزه و برای دندان ها مفید است و علاوه بر این حاوی آنتی اکسیدان هایی است که برای سلامتی نیز مفید هستند. بنابراین بهتر است در فصل تابستان مصرف توت فرنگی فراموش نشود.

استفاده از پوست موز

یکی دیگر از روش های طبیعی سفید کردن دندان ها، استفاده از پوست موز است برای این منظور می توان پوست یک موز را به سادگی گرفت و لایه داخلی پوست آن را به مدت دو دقیقه بر روی دندان ها کشید بعد از سه هفته دندان ها سفیدتر می شوند.

مالیدن پوست موز به دندان ها مانند یک لایه برداری ملایم عمل می کند و سبب از بین بردن برخی لکه های سطحی می شود اما موز به داخل خلل و فرج سطح مینای دندان نمی رسد بنابراین پاکسازی عمیق صورت نمی گیرد.

برای جلا دادن سریع و طبیعی به دندان ها می توان یک موز خورد و لایه داخلی پوست آن را به دندان ها مالید.

جوش شیرین

برای سفیدی دندان جوش شیرین یا بی کربنات سدیم یک صیقل دهنده ملایم برای دندان ها است که لکه های ناشی از قهوه و چای را بر روی دندان ها به طور موثری از بین می برد.

برای این منظور می توان در یک فنجان، نصف قاشق چایخوری بی کربنات سدیم را با نصف قاشق چایخوری آب مخلوط کرد و یک مخلوط رب مانند درست کرد؛ سپس مسواک خود را در این مخلوط فرو کرد و دندان های خود را برای دو دقیقه با این ماده مسواک زد. بعد از چند روز متوجه تفاوت ایجاد شده می شویم.

بی کربنات سدیم در واقع یک ماده شیمیایی است که در محصولات سفید کننده دندان ها و خمیردندان ها استفاده می شود.

این ماده به طور موثری موجب از بین بردن جرم و لکه ها بر روی سطح دندان ها می شود و آنها را درخشان تر می کند. این ماده همچنین موجب خنثی کردن اسیدهای باکتری در دهان می شود.

اما باید درنظرداشت که جوش شیرین یک ماده ساینده است و استفاده زیاد از آن برای سفید کردن دندان ها موجب از بین بردن مینای محافظ دندان می شود.

بنابراین باید تنها سه بار در سال از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های سطحی دندان استفاده کرد و از مالیدن جوش شیرین به دندان ها با انگشت خودداری کرد.