راه های کاهش حساسیت دندان

دندانپزشکی آرسته در شیراز  راه های کاهش حساسیت دندان 42

بهتر است بدانید که دندان ‌های ما، با یک لایه ‌ خارجی محافظ مینای دندان و سپس با یک لایه داخلی دنتین، پوشانده شده است. هنگامی که مینای دندان از بین می ‌رود، اگر غذا و نوشیدنی ‌های بسیار گرم، سرد، شیرین و اسیدی بخوریم، این مواد از طریق لوله ‌های کوچکی به داخل دنتین می ‌روند و اعصاب زیرین را تحریک می‌ کنند. زمانی که این اتفاق می ‌افتد، ممکن است به مدت چندین ساعت از طریق دندان ‌های خود، احساس شوک‌ آوری داشته باشید.

با ملایمت مسواک بزنید :

مسواک زدن با قدرت  نه تنها دندان‌های شما را تمیز نمی‌کند، بلکه خطر ابتلا به حساسیت دندان را افزایش می‌دهد. مسواک زدن با قدرت، می‌تواند باعث از بین رفتن لثه‌ها شود و عصب بدون محافظ شود و در نهایت موجب درد دندان شود.

از یک خمیر دندان ضد حساسیت استفاده کنید :

خمیر دندان‌ های ضد حساسیت، حاوی ترکیباتی هستند که به مسدود شدن انتقال حس از دندان به عصب کمک می‌کند. دوبار در طی روز، از این خمیر دندان استفاده کنید و توجه داشته باشید که باید در طی چند هفته از حساسیت دندان‌ های شما، کاسته شود.

از خوردن نوشیدنی‌ های اسیدی پرهیز کنید :

غذا ها و نوشیدنی ‌های بسیار اسیدی، مینای دندان را از بین می ‌برند و باعث حساسیت و پوسیدگی دندان می ‌شوند. علاوه بر این، آن ها می ‌تواند باعث عقب رفتن خط لثه شوند که باعث در معرض خطر قرار گرفتن عصب می‌شود. نوشابه ‌های حاوی کربنات، آب میوه‌ های مرکبات و مرکبات، همه اسیدی هستند.

از روش‌ های درمان دندانپزشکی استفاده کنید :

اگر حساسیت دندان شدیدی دارید، می‌توانید از درمان های دندانپزشکی نیز استفاده کنید. استفاده از ژل حاوی فلوراید (که با غلظت‌ های بالا نیز موجود است)، تاج دندان، تزریق و پیوند، می ‌تواند به کاهش حساسیت دندان‌ های حساس کمک کند. برای دندان ‌های بسیار حساس، می‌توانید از پیوند لثه (روشی که در آن، لثه را از بخشی از دهان برداشته و آن را به قسمتی از دهان که لثه‌ آن از بین رفته است، پیوند داده می‌ شود.) استفاده کنید