اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

دندانپزشکی آرسته  اشتباهات هنگام مسواک زدن Untitled 1 copy

سلامت دندان ها به بهترین شکل ممکن نیاز به مراجعات به دندانپزشک دارد اما با رعایت بهداشت روزانه دهان و دندان نیز می توان سلامت دندان را حفظ کرد اما اکثر افراد دچار اشتباهاتی در هنگام مسواک زدن می شوند که شامل موارد زیر می باشد:

استفاده از یک مسواک بیش از سه ماه

با استفاده مداوم از مسواک میانگین عمر مسواک حدود ۳ ماه است پس از ۲۰۰ بار استفاده، شما نیاز به تغییر مسواک دارید زیرا موی مسواک شکسته میشود.موی شکسته مسواک دهان و دندان شما را به درستی پاک نمی کند و همچنین ذرات غذا روی مسواک باقی میماند و باعث تجمع باکتری می شود

مدت زمان مسواک زدن

مسواک زدن کمتر از ۲ دقیقه مانع جذب فلوراید موجود در خمیر دندان به دندان میشود و با کوتاه کردن زمان مسواک زدن، دندان ها تمیز نمیشوند و معمولا قسمت هایی از دهان نادیده گرفته میشود ممکن است روی دندان سفید و مرواریدی باشد – اما در مورد دو طرف دندان و یا پشت دندان شرایط چگونه است؟ گوشی یا تایمر خود را روی ۲ دقیقه تنظیم کنید فقط مطمئن شوید تا ۲ دقیقه مسواک بزنید.

نگهداری مسواک در مکان کثیف

طبق مطالعات انجام شده نگهداری مسواک در توالت آن را آلوده می کند.  قرار دادن درب روی مسواک شما باعث کاهش این مشکل می شود مسواک خود را در جای دیگری قرار دهید.

استفاده نکردن از نخ دندان

نخ دندان حداقل یک بار در روز مورد نیاز است تا پلاک بین دندان های شما را از بین ببرد. پلاک ها که از طریق مسواک زدن برداشته نمی شود و به رسوبات سخت تبدیل می شوند و بهترین مکان برای رشد باکتری است.

استفاده از مسواک سخت و سفت

اگر موی مسواک خیلی سفت باشد به لثه آسیب میزند استفاده از مسواک سخت یا متوسط به مینای دندان آسیب می رساند و آن را حساس می کند.

استفاده اشتباه از مسواک

حرکت دایره ای برای مسواک زدن بهترین طریقه مسواک زدن است و حرکت به جلو و عقب یک حرکت اشتباه می باشد

استفاده اشتباه از مسواک

حرکت دایره ای برای مسواک زدن بهترین طریقه مسواک زدن است و حرکت به جلو و عقب یک حرکت اشتباه می باشد