اهمیت انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر

انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر composite

امروزه کامپوزیت دندان طرافداران بسیاری پیدا کرده است زیرا معمولا بیماران از دندان های خود راضی نیستند . تمامی مشکلات دندان از جمله کج یا ناهموار بودن دندان ها ، لکه های مینای دندان ، از دست دادن دندان با روش های زیبایی و ترمیمی قابل درمان است درمان های زیبایی شامل بلیچینگ ، کامپوزیت ونیر ، لمینت دندان و ایمپلنت جز محبوب ترین درمان ها هستند.

کامپوزیت ونیر یکی از پرطرفدارترین درمان های دندانپزشکی زیبایی در حال حاضر است. معمولا در انجام درمان کامپوزیت ونیر انتخاب رنگ کامپوزیت برای بیماران سخت و تصمیمی مهم است. متخصصان زیبایی کلینیک دندانپزشکی آرسته در این زمینه شما را راهنمایی می کنند.

در انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر به این مورد توجه کنید :

رنگی که برای کامپوزیت ونیر انتخاب می کنید رنگ دائمی دندان های شماست پس به فاکتورهای شفافیت و مات بودن و درجه رنگ توجه کنید شفافیت دندان باعث می شود تا نور از بین دندان های شما عبور کرده و لبخند شما را جذاب تر کند. معمولا اگر کل دندان ها کامپوزیت شوند که موردی نیست اما زمانیکه چند یا یک دندان کامپوزیت می شوند با درمان بلیچینگ رنگ دندان های مجاور را به این رنگ نزدیک می کنند تا اختلاف کمتری به چشم بیاید.

در انتخاب رنگ کامپوزیت دندان بهتر است از متخصص دندانپزشکی زیبایی کمک بخواهید زیرا  رنگ دندان شما علاوه بر جذابیت نباید رنگی غیرطبیعی داشته باشد . شما با دقت در تصمیم گیری میتوانید لبخندی زیبا و بی عیب داشته باشید

خصوصیات رنگی کامپوزیت ونیر

رنگ همه کامپوزیت ونیرها با هم یکی نیست و باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت:

مطمئنا شما زمانیکه درمان کامپوزیت ونیر را انتخاب می کنید دوست دارید دندان هایی سفید داشته باشید اما کامپوزیت ونیرهای خیلی سفید رنگ غیرطبیعی دارد . فقط چهره برخی از افراد این سفیدی و درخشندگی را خنثی می کند که میتوانید در این باره از ما راهنمایی بخواهید.

ویژگی هایی که اهمیت دارند :

رنگ پوست ، شکل لبخند ، شکل صورت ، حتی سفیدی چشم ها همگی بر رنگ کامپوزیت شما تاثیر می گذارند و تضاد بین رنگ چهره و کامپوزیت ونیر نباید آشکار باشد.

باید بدانید که سن و جنسیت شما نیز در این انتخاب تاثیر دارد و بیماران جوانتر رنگ کامپوزیت سفیدتر را انتخاب می کنند اما این موضوع بسیار دلخواه است.

روکش های لمینت نسبت به کامپوزیت ونیر رنگ روشن تری دارند اما برخی از برندهای کامپوزیت ونیر نیز می توانند شفافیتی به اندازه لمینت سرامیکی داشته باشند.

اگر دندان های شما زرد است کامپوزیت ونیر سفید برای شما مناسب تر است و اگر مینای دندان شما تیره است بهتر است کامپوزیت ونیرهای مات را انتخاب کنید

برای نتیجه گیری بهتر می توانید قبل از انجام این درمان از بلیچینگ دندان برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنید.