مراقبت از دندان ها در ایام نوروز مراقبت از دندان ها در دید و بازدید نوروز مراقبت از دندان ها در دید و بازدید نوروز noroze 180x180

مراقبت از دندان ها در دید و بازدید نوروز

در نوروز رسم است که افراد به سبب دید و بازدید به منزل همدیگر می روند و با خوردن شیرینی جات و تنقلات چند اسید مهم در دندان به وجود می آید، مانند: اسید لاکتیک، اسید استیک، اسید فرمیک که این اسیدها در مجاورت باکتری ها می باشند و در نهایت سبب پوسیدگی دندان می شود.

پس مهم است تا حدالامکان شیرینی جات میل نشود و بیشتر از میوه و مقداری آجیل مصرف شود، چرا که موارد ذکر شده دارای آب و ویتامین سرشار هستند.

و اگر تمایل به میل کردن شیرینی دارید، پس از آن برای پیشگیری از پوسیدگی دندان ها یک لیوان آب میل شود.

سین هفت سین یه مسواک طبیعی برای دندان

سیب به دلیل داشتن بافت خاص، مانند مسواک دندان ها را پاک کرده و ذرات باقی مانده بین دندان ها را ازبین می برد درنتیجه از فعالیت باکتری ها روی دندان ها جلوگیری کرده و از پوسیدگی دندانی پیشگیری می کند. ویتامین c موجود در سیب، از ایجاد بیماری های لثه ای جلوگیری می کند. اسیدهای طبیعی موجود در سیب، باکتری های دهان را ازبین می برند که این خاصیت در مورد سیب های ترش بیشتر است. به علاوه بافت خاص سیب، باعث می شود فک به حرکت درآید و حین جویدن عضلات فک تقویت شوند.

البته مراقبت از دندان ها مختص ایام عید نوروز نمی باشد، در طی روز باید مسواک زده و از نخ دندان و گاهی از دهانشویه نیز استفاده شود.