آیا ارتودنسی در دوره بارداری امکان پذیر است

دندانپزشکی آرسته در شیراز ارتودنسی و بارداری آیا ارتودنسی در دوره بارداری امکان پذیر است 58

همانطور که می دانید دوره بارداری از جمله مهم ترین و حساس ترین دوره های زندگی برای هر خانمی می باشد در این دوره بسیاری از درمان های پزشکی و همچنین مصرف اغلب داروها و یا مکمل ها ممنوع است زیرا ممکن است برای سلامتی مادر و جنین مضر باشند. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که انجام درمان ارتودنسی در زمان بارداری امان پذیر می باشد یا خیر ؟ گفتنی است که به نظر نمی رسد که درمان ارتودنسی دندان در این دوره ممنوع باشد. بنابراین بله، این درمان امکانپذیر است و تحت شرایطی، می توانید زمانی که باردار هستید، توسط یک متخصص ارتودنسی خوب در کلینیک دندانپزشکی آرسته در شیراز طول درمان با بریس ها را آغاز کنید.

نکاتی که لازم است خانم های باردار درباره درمان ارتودنسی دندان بدانند :

خانم هایی که در طول درمان ارتودنسی باردار شده اند می توانند با احتیاط و زیر نظر متخصص ارتودنسی دندان خود، ادامه طول درمان خود را سپری کنند. ففظ باید به این نکته توجه کنند که علاوه بر متخصصشان، باید به یک دندانپزشک عمومی خوب هم سر بزنند و تمام ملاقات ها یا جلسات ویزیت دندانپزشکی و ارتودنسی را با متخصص زنان و زایمان خود هماهنگ کنند.

بهترین روش ارتودنسی برای خانم های باردار چیست :

۱_ ارتودنسی ثابت فلزی

۲_ ارتودنسی متحرک اینویزیلاین

۳_ درمان با ریتینر ها (فقط ریتینر)

اقدامات احتیاطی در دوران بارداری برای خانم هایی که ارتودنسی دارند :

خانم هایی که در دوران بارداری تحت درمان ارتودنسی دندان قرار می گیرند، باید اقدامات احتیاطی خاصی انجام دهند. بزرگترین خطری که خانم های باردار را در زمان بارداری تهدید می کند بیماری لثه است که اشاره به التهاب و عفونت لثه ها دارد. و از آن جا که دستگاه های ارتودنسی دندان می توانند تمیز کردن صحیح دندان ها و روند جلوگیری از رشد باکتری ها را در زمان بیماری لثه دشوارتر کند، بنابراین باید تمام نکات بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و به طور مکرر و منظم به متخصص ارتودنسی خودتان مراجعه کنید. زیرا متخصص می تواند به خوبی وضعیت سلامتی دهان و دندان شما را در این دوره مدیریت کند و به شما کمک کند دوره  کم خطری تا زایمان فرزند خود داشته باشید