اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهید

دندانپزشکی آرسته در شیراز  اشتباهی که هر روز موقع مسواک زدن انجام می دهید 32

نگه داشتن دندان هایتان به بهترین شکل نیاز به بازدید منظم دندانپزشک دارد با این حال بهداشت دهان و دندان خوب در خانه شروع می شود و برای این هدف مسواک زدن دندان ها راه مناسب برای حفظ لثه ها و دندان های سالم است که اکثر ما در اجرای آن اشتباهاتی داریم.

اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن :

۱_ استفاده از یک مسواک برای مدت طولانی :

با استفاده مداوم (دو بار در روز به مدت هفت روز هفته) میانگین عمر مسواک حدود ۳ ماه است پس از ۲۰۰ بار استفاده، شما نیاز به تغییر مسواک دارید زیرا موی مسواک شکسته می شود.موی شکسته دهان و دندان شما را به درستی پاک نمی کند.

۲_ دندان هایتان را به اندازه کافی مسواک نمی کنید :

دو دقیقه زمان لازم برای مسواک زدن دندان است، زمان مسواک کردن یک فرد تنها ۴۵ ثانیه است. مسواک زدن کمتر از ۲ دقیقه مانع جذب فلوراید موجود در خمیر دندان به دندان می شود و با کوتاه کردن زمان مسواک زدن، دندان ها تمیز نمی شوند.

۳_ استفاده از مسواک سخت و سفت :

اگر موی مسواک خیلی سفت باشد به لثه آسیب می زند از مسواک نرم استفاده کنید، هدف از مسواک زدن تمیز کردن باقی مانده غذا از دندان است به یاد داشته باشید که استفاده از مسواک سخت یا متوسط به مینای دندان آسیب می رساند و آن را حساس می کند.

۴_ استفاده از نخ دندان :

نخ دندان حداقل یک بار در روز مورد نیاز است تا پلاک بین دندان های خود را حذف کنید، جایی که مسواک شما نمی رسد. پلاک که از طریق مسواک زدن برداشته نمی شود و به رسوبات سخت تبدیل می شود، بهترین مکان برای رشد باکتری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *