ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی  ایمپلنت بدون جراحی Untitled 1 1

مطمئنا درباره ایمپلنت بارها شنیده اید. با کمی تحقیقات اطلاعات زیادی را می توانید درباره آن بدست بیاورید. ایمپلنت ها یکی از انقلابی ترین متد علمی در دندانپزشکی می باشد. به عقیده بسیاری از دندانپزشکان بهترین جایگزین برای دندانهای از دست رفته ایمپلنت می باشد. ایمپلنت علاوه بر اینکه برای درمان استفاده می گردد جنبه زیبایی هم دارد. روش درمانی ایمپلنت انواع مختلف دارد که یکی از مدرن ترین شیوه های آن ایمپلنت بدون جراحی می باشد.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشکی آرسته در شیراز نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت در کلینیک دندانپزشکی آرسته در شیراز در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا ۳ تا ۴ ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.

پروسه کاشت ایمپلنت بدون جراحی

درمان کاشت ایمپلنت سابقه ای تقریبا ۷۰ ساله دارد. با پیشرفت علم هر روز برای ارتقا درمانها خبر های جدیدی شنیده می شود. درمان کاشت ایمپلنت دندان هم از این قائده مستثنی نمی باشد. چندین متد جدید برای این درمان ابداع گردیده است. روشهایی همچون استفاده از مینی ایمپلنت ها، استفاده از جنس های مختلف برای پایه ایمپلنت و یا استفاده از پرتوهای لیزر.

ایمپلنت بدون جراحی یک روش درمانی نوین می باشد. در این درمان دندانپزشک از پرتوهای لیزر استفاده می کند. با این کاربدون باز کردن لثه و یا دوخت لثه ایمپلنت های مورد نیاز فرد را در لثه قرار داده می شود. طول زمان کاشت ایمپلنت بدون جراحی به موارد مختلفی همچون تعداد دندانها، کیفیت استخوان فک، وضعیت سلامتی فرد وخیلی موارد دیگر بستگی دارد.

استفاده از لیزر در کاشت ایمپلنت بدون جراحی

لیزر، دندان پزشکان را قادر می سازد عمل های جراحی پیچیده تر را با خونریزی بسیار کم، بهبود سریع تر ناحیه جراحی شده و کاهش شانس عفونی شدن زخم و تسریع در بهبود آن ها انجام دهند. در نتیجه بیمار می تواند خیلی سریع تر به زندگی عادی باز گردد. بنابراین ترکیب دو تکنولوژی دندانپزشکی و لیزر، منافع و مزایای بسیاری برای دندان پزشک و بیمار خواهد داشت.

عوامل موثر در درمان

جراحی ایمپلنت کاملا به وضعیت سلامت استخوان فک بیمار بستگی دارد . ایمپلنت می تواند شامل چندین روش مختلف باشد. مهمترین مزایای ایمپلنت این است که به طور کامل از دندان های جدید پشتیبانی می کند و این محبوبیت از جایی بیشتر شد بیماران به راحتی متوجه طول عمر بالای ایمپلنت شدند و این طول عمر به صورتی است که اگر بهداشت دهان و دندان به درستی رعایت شود تا آخر عمر می تواند باشد

روش انجام جراحی ایمپلنت بدون جراحی

  • در این روش ابتدا اقدام به  بیهوشیبیمارمی گردد.
  • سپس دندانپزشک شروع به ایجاد برشی با ابعاد خاص در لثه و بین استخوان های فک با استفاده از اشعه لیزر می نماید.
  • دندانپزشک ایمپلنتی را که با توجه به اندازه گیری های انجام شده قبلاً آماده گردیده ، در استخوان نصب می کند.
  • چند ماه زمان لازم است که ایمپلنت به طور کامل با استخوان های فک جوش بخورد.
  • در این زمان دندان های موقت روی ایمپلنت قرار می گیرد. بعد از اتمام این دوره دندان های دائمی جایگزین دندان های موقت می شوند.

بعد از کاشت

این پروسه درمانی یک درمان فوری می باشد. بسته به شرایط بدنی فرد، به او توصیه می گردد که تا چند روز بعد از عمل غذاهای نرم و آبکی بخورد. بعد از گذشت آن چند روز به صورت پلکانی روند غذایی خود را تغییر دهد. همچنین ممکن است دندانپزشک برای فرد مسکن های مختلفی برای غلبه بر هرگونه درد احتمالی تجویز کند.