خودتان دندان هایتان را سفید کنید

سفیدکردن دندان  خودتان دندان هایتان را سفید کنید cosmetic dentistry 180x180

شما می توانید از لکه های سطحی دندان هایتان خلاص شوید. تعدادی از محصولات سفید کننده دندان در منزل ازجمله کیت ها، خمیردندان ها،می توانند لکه ها شما را از بین ببرد. محصولات سفید کننده دندان موجود در قفسه های داروخانه ها برای روشن کردن دندان های لکه شده استفاده می کنند. با استفاده از خمیر دندان نیز میتوانید لکه های زرد روی دندان هایتان را ازبین ببرید .

کیت های سفید کننده دندان

کیت ها  شامل پراکسید کربامید سفید کننده است که می تواند هر دو لکه های عمیق و سطحی را حذف کند و در واقع رنگ دندان طبیعی شما را تغییر می دهد. اگر شما دندان های رنگ شده قهوه ای داشته باشید، یک کیت سفید کننده دندان می تواند کمک کندکه رنگ دندان شما به حالت طبیعی برگردد. 

خمیردندان های سفید کننده

شما می توانید با استفاده از ژل و خمیردندان مناسب بر خی از لکه های سطحی دندان هایتان را حذف کنید بدون اینکه از مواد شیمیایی دیگری استفاده کنید که رنگ طبیعی دندان هایتان را نیز از بین ببرد.

درمان های خانگی برای سفید کردن دندان

استفاده از برخی خوراکی ها مانند کرفس، سیب، گلابی و هویج باعث سفیدی  و ثابت ماندن رنگ دندان ها میشود.

سفید کردن دندان و کار دندانپزشکی

در صورت داشتن بسیاری از وینرهای دندانی، پیوند، پر کردن، تاج و پل ها، با دقت سفیدی دندان را انجام دهید. بلیچینگ این دندان های تولید شده را سفید نمی کند – به این معنی که آنها در بین دندان های سفید شده طبیعی شما قرار می گیرند. به منظور رعایت دندان های سفید شما ممکن است نیاز به تحقیق در مورد کارهای جدید دندان، از جمله ونیر یا پیوند داشته باشید.

جلوگیری از لکه های دندان

با گذشت زمان، لایه بیرونی مینای دندان از بین می رود. لایه زیرین، به نام دنتین، زرد است. به همین دلیل مهم است که سعی کنید ازتغییررنگ دندان هادر وهله اول، به ویژه پس از سفید کردن اجتناب کنید. اگر با مواد غذایی و نوشیدنی هایی که دندان ها را از بین می برید مراقبت کنید، نتایج سفید کننده ممکن است تا یک سال طول بکشد. اغلب دندان های سفید کننده می توانند آنها را شفاف و سفید ببینند

برای حفظ دندان های سفید از سیگارکشیدن اجتناب کنید

سیگارکشیدن نه تنها برای سلامت شمامضراست بلکه یکی از عوامل اصلی در تغییر رنگ دندان ها است همچنین کشیدن سیگار باعث ایجاد لکه های قهوه ای می شود که به شیار و چاله های مینای دندان نفوذ می کنند   سیگار کشیدن نیز باعث بیماری لثه می شود.

نوشیدنی هایی که باعث ایجاد لکه برروی دندان ها میشوند

برخی از نوشیدنی های رایج باعث ایجاد لکه برروی دندان هامی شوندبرای مثال لکه های چای قهوه وآب میوه هستند. این لکه هادر دندان به آرامی رشد می کنند و زمانی که سن ما بیشتر می شود، قابل توجه است.