مشکلاتی که دندان عقل ایجاد می کند

دندانپزشکی آرسته در شیراز  مشکلاتی که دندان عقل ایجاد می کند 28

جراحی دندان عقل نهفته به این گونه است که را با برداشتن بافت لثه که روی ناحیه اطراف دندان عقل مورد نظر را پوشانده است شروع می‌ شود. اگر دندان عقل مورد نظر، نهفته باشد یک شکاف در بافت لثه ایجاد می‌ شود تا بتوان به دندان دسترسی پیدا کرد. بافت لثه به وسیله ابزار جراحی کنار کشیده می‌شود تا بتوان دندان را دید. اتفاق خوبی که ممکن است بیفتد این است که دندان عقل نهفته به طور کامل یا جزئی در استخوان قرار گرفته باشد. اگر استخوان روی دندان عقل را پوشانده باشد، از یک دریل با سرعت بالا برای برداشتن پوشش استخوانی دندان عقل نهفته استفاده می‌شود.

عفونت :

زمانی که دندان عقل در استخوان فک باقی می‌ ماند، قسمتی از لثه که روی آن را پوشانده است عفونی می‌ شود و ممکن است این عفونت به نواحی اطراف دندان نیز سرایت کند. و به همین دلیل این ناحیه متورم، قرمز و بسیار دردناک می‌ شود. تورم ممکن است دردناک باشد و در برخی از افراد می‌ تواند مشکل‌ ساز باشد. در برخی موارد ممکن است چرک آن تخلیه شده و باعث شود که طعم و مزه بسیار بدی در دهان ایجاد شود.

پوسیدگی :

وقتی که دندان عقل در زیر لثه باقی بماند معمولا تمیز کردن آن غیرممکن می شود که باعث پوسیدگی  دندان می‌ شود.

آسیب رساندن به دندان‌های مجاور :

فشار ناشی از دندان عقل نهفته می‌ تواند باعث آسیب رسیدن به دندان‌ های مجاور شود. باقی ماندن غذا بین دندان عقل و دندان مجاور می‌ تواند باعث ایجاد حفره در هر دو دندان شده و باعث تحلیل استخوان پشت دندان سالم نیز بشود.

ضعیف شدن استخوان فک :

دندان عقل نهفته باعث ضعف در استخوان فک شده که می‌ تواند در صورت وارد آمدن ضربه به فک باعث شکستگی استخوان فک شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *