انتخاب مسواک مناسب انتخاب مناسب ترین مسواک انتخاب مناسب ترین مسواک Toothbrush 180x180

انتخاب مناسب ترین مسواک

حتما تا بحال برای انتخاب مسواک مورد نظر خود دچار مشکل شده‌اید. رنگ‌ها، شکل‌ها و انواع مختلفی از مسواک‌ها به بازار عرضه شده‌اند که هر کدام ادعا می‌کنند که بهترین، در نوع خود هستند. یکی از انواع مسواک‌هایی که این روزها زیاد می‌بینیم مسواک‌های برقی هستند. با وجودی که بیش از ۶۰ سال از عمر این مسواک‌ها می‌گذرد اما هنوز هم پدیده جدیدی به حساب می‌آیند. در حدود سال‌های ۱۹۴۰ اولین مسواک‌های برقی به شکل کنونی در سوییس ساخته شد و حدود ۲۰ سال بعد در آمریکا، این نوع مسواک‌ها با تولید انبوه به بازار فروش عرضه شدند. جالب اینکه در آن زمان، مسواک‌های برقی فقط برای استفاده افرادی بود که توانایی بدنی کمی داشتند و یا ارتودنسی کرده بودند.
درباره برتری این مسواک‌ها بر مسواک‌های معمولی، بحث‌های زیادی شده‌ است. در گذشته عنوان می‌شد که مسواک‌های برقی بهتر از مسواک‌های معمولی، دندان‌ها را تمیز می‌کنند. اما امروزه دیگر چنین بحثی مطرح نیست. محققان دریافته‌اند که مسواک‌های برقی اثر بهتری در مقایسه با انواع دستی ندارند مگر در افراد با توانايي بدني كم و افراد سالخورده و ناتوان.
بعضی افراد از مسواک زدن با مسواک‌های برقی لذت می‌برند و همین امر باعث می‌شود زمان بیشتری را به مسواک زدن اختصاص دهند و دفعات آن را بیشتر کنند. در نتیجه بهداشت دهان این افراد بهبود می‌یابد. برای افرادی که توانایی بدنی کمی دارند (مثلا مبتلا به آرتریت هستند) نیز استفاده از این مسواک‌ها، بسیار راحت‌تر و قابل قبول است. آنچه مهم است، نحوه مسواک‌ زدن است و نه نوع مسواک! پس با یک مسواک معمولی هم می‌توان به خوبی دندا‌ن‌ها را تمیز کرد. فقط فراموش نکنیم که باید حداقل روزی ۲ بار و هر بار ۲ دقیقه مسواك بزنيم.