نگین دندان

دندانپزشکی آرسته در شیراز  نگین دندان 36

افراد همیشه به دنبال راهی برای زیباتر شدن خود هستند حائز اهمیت است که همیشه ظاهر مرتب، زیبا و دلنشین یک فرد باعث افزایش اعتماد بنفس، غرور و جذابیت وی می شود. حتما شما هم دریافته اید که یک لبخند زیبا اولین چیزی است که در اولین برخورد جلب توجه می کند و به خاطر می ماند و زیبایی یک لبخند درخشان حتی در یک چهره معمولی چه تاثیر مثبتی در روابط اجتماعی، شغلی، و … دارد.

بهتر است بدانید که نگین ها شکل های مختلفی دارند. بعضی نگین ها كریستالی می باشند (سفید یا رنگی) این گونه نگین ها یک سطح صاف در زیر دارند كه از آن سمت توسط چسب های مخصوص به سطح دندان می چسبند. از انواع دیگر نگین ها نمونه های طلا هستند كه به اشكال متفاوت فرم داده شده اند كه بنا به سلیقه شخصی هر فرد انتخاب می شود. بعضی دیگر از آن ها، نگین به همراه طلا می باشد كه در وسط شكل خاصی از جنس طلا یک نگین كریستال وجود دارد.

نکته ی مهمی که در باره نگین ها باید بدانید این است كه نگین یک وسیله تزئینی می باشد که مدت ماندگاری آن نیز محدود است لذا برای چسباندن آن بهتر است فقط از چسب های مخصوص استفاده گردد. همچنین قابل ذکر است که چسباندن نگین نیاز به تزریق بی حسی ندارد. جهت چسباندن ابتدا سطح دندان تمیز می شود و بدون آسیب رساندن به دندان، توسط مواد چسبنده مخصوص روی سطح دندان قرار می گیرد و برای قرار دادن نگین سطح دندان تراش داده نمی شود

  • نگین دندان نیاز به تزریق بی حسی ندارد

  • نیاز به تراش دندان ندارد

  • هیچ آسیبی به دندان ها نمی رساند

مهم ترین مسئله در نگهداری نگین بهداشت خوب دهان و دندان است ، زیرا اطراف نگین مكان مناسبی برای تجمع باكتری ها و ایجاد پوسیدگی می باشد. از آن جا كه طلا، فلز قابل انطباقی با دندان می باشد نگین طلاماندگاری بیشتری نسبت به نگین های كریستالی ساده دارند. با این وجود هر زمان می توان بدون آسیب رساندن به دندان نگین را برداشت. اصولا جای گذاری نگین روی دندان سلیقه ای است، ولی باید توجه داشت روی دندانی كه پوسیدگی دارد گذاشته نشود.