اسنپ آن اسمایل(Snap on Smile)یکی از شیوه های مدرن دندانپزشکی زیبایی است که عیوب ظاهری دندان مثل زرد شدن، شکستگی، ساییدگی و عدم تقارن دندان‌ها را می پوشاند. اسنپ آن اسمایل دندان مصنوعی نیست بلکه یک پلاک متحرک می باشد و در عرض چند دقیقه لبخندی زیبا به شما میدهد. این شیوه جایگزین لمینیت و کامپوزیت می باشد زیرا هم سریعتر درمان می شود و هم بی نهایت ارزانتر از لمینت و کامپوزیت می باشد. در واقع می توان به این شیوه لمینت متحرک هم گفت.

جنس اسنپ آن اسمایل

اسنپ اسمایل از جنس استیل رزین کریستالیزه ساخته می شود . این ماده یکی از مواد اصلی در ساخت کابین هواپیما می باشدو  علاوه بر سبکی فوق العاده ، مقاومت زیادی هم دارد . عمر مناسب این کاور بین ۴-۵ سال می باشد.

بهتر است برای نشکستن آن از مصرف غذاهای سفت و چسبنده مانند گوشت ، تنقلات، گز و همچنین آدامس خودداری گردد واز غذاهای نرم و نوشیدنی میل گردد. به علت نازکی زیاد در صحبت کردن اختلالی ایجاد نمی کند. کاملا به برآمدگیهای دندان ها می چسبدو از دهان نمی افتد بنابراین با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید.

اسنپ آن اسمایل چیست؟ snap

تمیز کردن اسنپ آن اسمایل

برای تمیز کردن اسنپ آن اسمایل ابتدا آنرا با آب بشویید . سپس با مسواک مخصوص یکه همراه آن است و دارای موهای نرم می باشد آن را کاملا بشویید. اگر مسواک آن همراهتان نبود از مسواک های soft و یا extra soft استفاده نمایید تا خط و خشی بر رو آن ایجاد نگردد. توصیه می شود برای جلوگیری از خط و خش از بجای خمیر دندان از صابون مایع استفاده نمایید. در کیت همراه اسنپ آن اسمایل یک پودر مخصوص پاک کننده است که توصیه می شود از  آن استفاده نمایید.و بعد از شست و شو حتما در محفظه مخصوص نگهداری قرار دهید.

رای تمیز کردن این کاور دندان، باید پس از درآوردن از دهان، ابتدا آن را با آب بشویید . سپس با مسواکی که موهای نرم دارد soft یا extrs soft و صابون مایع آن را کاملا بشویید . استفاده از خمیردندان توصیه نمی شود. چرا که ذرات ساینده دارد و ممکن است روی کاور دندان خش بیندازد.

در کیت اسنپ آن اسمایل پودر پاک کننده ای وجود دارد که شما می توانید برای تمیز کردن لکه ها از آن استفاده کنید. علاوه بر این یک محفظه مخصوص برای پلاکهایتان هم هست که زمانی که پلاکها را استفاده نمی کنید داخل این محفظه نگه داری می کنید.

روش ساخت اسنپ آن اسمایل:

این کاور متحرک پس از معاینه دندان ها و قالبگیری توسط پزشک به رنگ دلخواهتان متناسب با پوست و دهانتان در لابراتورهای مخصوص و به کمک دستگا های حرفه ای ساخته شده و بدون هیچ گونه تراش و خونریزی در دهانتان نصب می گردد.

معایب اسنپ آن اسمایل:

این کاور برای دندانهای پوسیده توصیه نمی شود و ابتدا باید پوسیدگیها رفع گردد.

پس از نصب در چند روز ابتدایی احتمال دارد که در تکلم کمی تاثیر داشته باشد ولی بعد چند روز این مشکل حل می شود.

با این کاور نمی توان خوراکی ای جوید. و همچنین برای جلوگیری از رنگ گرفتگی از نوشیدن مایعات رنگی مانند قهوه و چای باید خودداری کرد.

این کاور موقتی می باشدو درمانی اصولی و کامل نمی باشد.

اگر سیگار وقلیان و دخانیات مصرف میکنید ممکن است این کاور به مرور زمان رنگ بگیرد پس برای حفظ رنگ و براقیت اسنپ اسمایل خود زمان کشیدن سیگار این کاور را برداشته و پس از مصرف مجدد استفاده نموده.

در هنگام خوب بایدآن را از دهان در آورد زیرا  ممکن است دندان قروچه داشته باشید و یا  دندان ها را به هم فشار دهید و کاور بشکند