سالم نگه داشتن دندان ها

کلینیک تخصصی دندانپزشکی آرسته  سالم نگه داشتن دندان ها 41

برای سالم نگه داشتن دندان ها کار های بیشتری به غیر از مسواک زدن و یا نخ زدن دندان وجود دارد که باید انجام بگیرند.  از جمله مراقبت از زبان، رژیم غذایی صحیح و استفاده از فلوراید برای بهداشت هر چه بیشتر و سلامت دهان و دندان خود مطالب زیر را حتما دنبال کنید.

مراقبت از مسواک خود :

برای داشتن دندان های سالم، از مسواک خود مراقبت کنید. بعد از مسواک زدن آن را خوب بشورید. سپس، در موقعیت صحیح، اطمینان حاصل کنید که آن را در محیط باز نگه میدارید. مقدار زیادی جریان هوا در اطراف رشته های مسواک شما کمک خواهد کرد که آن خشک شود. میکروارگانیسم هایی که ممکن است بر روی مسواک شما رشد کنند، معمولا در محیط مرطوب رشد می کنند.

از فلوراید استفاده کنید :

 فلوراید یک ماده معدنی می باشد که مصرف آن مینای دندان را محکم و سخت می کند، و از ایجاد حفره ها نیز جلوگیری می کند. شما می توانید فلوراید را از خمیر دندان خود ، بعضی از دهانشویه ها و یا درمان های مخصوصی که دندانپزشکتان ارائه می دهد دریافت کنید.

تمیز کردن زبان :

زبان خود را برای کمک به مبارزه با باکتری های موجود در دهان خود بشویید. تمیز کردن زبان نه تنها برای حفظ سلامت دندان ها ضروری است، بلکه برای جلوگیری از نفس بد نیز کمک می کند. سعی کنید از مسواک هایی که دارای برآمدگی هایی برای شستسوی زبان می باشند استفاده کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *